AKTUALNOŚCI

Szczęśliwy finał historii 2-​letniego chłopca oskarżonego o czary

O chłopcu z miasta Uyo w południowej Nigerii głośno zrobiło się w lutym br. Wtedy Internet obiegło zdjęcie, na którym widać kobietę dającą pić wychudzonemu dziecku. Dwulatek z fotografii przez osiem miesięcy żył samotnie na ulicy, po tym jak rodzina wyrzekła się go, kiedy został posądzony o czary.

Kobietą z fotografii jest Anje Ringgren Lovén, założycielka African Children’s Aid Education and Development Foundation. Po tym jak odnalazła chłopca, trafił on do szpitala pod specjalistyczną opiekę. Kobieta postanowiła także zaopiekować się dwulatkiem oraz zorganizowała zbiórkę pieniędzy na jego leczenie, w której udało się zebrać kwotę 100 tys. funtów.

Teraz, dwa miesiące od momentu odnalezienia malca, Anje Ringgren Lovén publikuje zdjęcia swojego podopiecznego na Facebooku. Widać na nich uśmiechnięte, dobrze odżywione dziecko. “W pierwszym momencie, kiedy wzięłam na ręce tego małego, słodkiego chłopczyka byłam pewna, że nie on nie przetrwa. Każdy oddech dziecka był walką o życie. Nie chciałam, żeby umarł bez imienia, dlatego nazwałam go Hope (ang. Nadzieja)” – można przeczytać w opisie zdjęcia.

 

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

The Latest

News of Poland
x
To Top
Cheap jordans for sale, Cheap jordans shoes, cheap jordans for sale, jordans retro 13, cheap jerseys from china, foamposites For Sale, cheap nfl jerseys, Cheap xxxi jordans, cheap jordan 12, Canada Goose sale, cheap foamposites, Retro jordans for sale