SPORT

Po zamachach nie zagrają. Belgowie odwołali mecz

Zaplanowany na następny tydzień mecz towarzyski Belgii z Portugalią się nie odbędzie. Wcześniej, z powodu zamachów terrorystycznych w Brukseli, odwołano treningi belgijskich piłkarzy.

Mecz z Portugalią miał się odbyć 29 marca w Brukseli, ale spotkanie – jeden z etapów przygotowań obu drużyn do Euro 2016 – nie dojdzie do skutku. Stoją za tym wtorkowe zamachy w belgijskiej stolicy, w których życie straciło co najmniej 30 osób, a ponad 200 zostało rannych.

Po atakach zamachowców, którzy za cel wzięli lotnisko Zaventem i metro, podopieczni trenera Marca Wilmotsa nie ćwiczyli we wtorek. Zanim odwołano mecz, anulowano również środowe treningi.

Nie chcieli do Portugalii

Według belgijskich mediów, tamtejsza federacja piłkarska odrzuciła możliwość przeniesienia gry kontrolnej do Portugalii. Belgowie chcieli albo grać u siebie, albo w ogóle nie wychodzić na murawę.

W listopadzie, po aktach terroru w Paryżu, w których zorganizowaniu brali udział mieszkający w Brukseli Francuzi arabskiego pochodzenia, odwołany został mecz towarzyski Belgii z Hiszpanią.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

The Latest

News of Poland
x
To Top
Cheap jordans for sale, Cheap jordans shoes, cheap jordans for sale, jordans retro 13, cheap jerseys from china, foamposites For Sale, cheap nfl jerseys, Cheap xxxi jordans, cheap jordan 12, Canada Goose sale, cheap foamposites, Retro jordans for sale