AKTUALNOŚCI

Nowe nagranie Państwa Islamskiego. ISIS ogłasza zwycięstwo i grozi dżihadem

Dwa dni po zamachach w Brukseli Państwo Islamskie opublikowało nagranie wideo, w którym ogłasza swoje zwycięstwo i zapowiada kontynuację dżihadu. Materiał jest skierowany do sympatyków ISIS.

W nagraniu umieszczonym na jednym z portali społecznościowych podkreślono, że Belgia jest częścią koalicji antyislamskiej na Bliskim Wschodzie. “Samoloty krzyżowców, w tym belgijskie, dzień i noc kontynuują bombardowania muzułmanów w Iraku i na Bliskim Wschodzie” – głosi zapis wideo, tłumaczony również na język angielski.

Autorzy dziewięciominutowego filmu prezentują płonącą mapę Europy, a także wizerunek amerykańskiego kandydata na prezydenta Donalda Trumpa w ogniu. Obrazom towarzyszą hasła nawołujące do udziału w świętej wojnie.

Państwo Islamskie zajmowało się szkoleniem przynajmniej części zamachowców odpowiedzialnych za ataki w Paryżu 13 listopada, w których zginęło 130 osób i za wtorkowe zamachy w Brukseli. W stolicy Belgii w samobójczych zamachach zginęło co najmniej 31 osób, a około 300 zostało rannych. Doszło do nich na międzynarodowym lotnisku w Zaventem oraz na stacji metra w pobliżu siedzib instytucji Unii Europejskiej.

Państwo Islamskie kontroluje dużą część Iraku i Syrii, jego członkowie są też w Libii i półwyspie Synaj w Egipcie.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

The Latest

News of Poland
x
To Top
Cheap jordans for sale, Cheap jordans shoes, cheap jordans for sale, jordans retro 13, cheap jerseys from china, foamposites For Sale, cheap nfl jerseys, Cheap xxxi jordans, cheap jordan 12, Canada Goose sale, cheap foamposites, Retro jordans for sale