AKTUALNOŚCI

Niedziela dniem wolnym od handlu? Ale nie każda.

Niedziela dniem wolnym od handlu? Ale nie każda.

uid_ac472cfd3f453c2bb547b83371cdec221480276290336_width_633_play_0_pos_0_gs_0_height_355

Jest duże prawdopodobieństwo, że niedziela będzie dniem wolnym od handlu – powiedział Marek Zuber. Odniósł się do sejmowych prac nad projektem ustawy, która dotyczy zakazu handlu w niedzielę. Ekonomista przypomniał, że dotyczyłby on sklepów, które zatrudniają pracowników. Dodał, że nie każda niedziela byłaby dniem wolnym od handlu.
Czy wszystkie sektory mogą sobie pozwolić na zakaz handlu w niedzielę? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć goście programu TVP Info „Minęła dwudziesta”. – To rynek powinien decydować o zasadach handlu, a konsument musi mieć wybór – powiedział Paweł Budrewicz z Centrum im. Adama Smitha. Uznał, że w wyniku zakazu część polskich rodzin może stracić pracę w wyniku zakazu handlu w niedzielę.

 

– Nie ma analiz na temat skutków takiego zakazu – stwierdził dr Artur Bartosiewicz z SGH. O tym, że zakaz ostatecznie wejdzie w życie nie miał wątpliwości Marek Zuber. – Niedziela będzie dniem wolnym od handlu, ale nie każda – powiedział ekonomista.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

The Latest

News of Poland
x
To Top
Cheap jordans for sale, Cheap jordans shoes, cheap jordans for sale, jordans retro 13, cheap jerseys from china, foamposites For Sale, cheap nfl jerseys, Cheap xxxi jordans, cheap jordan 12, Canada Goose sale, cheap foamposites, Retro jordans for sale