TECHNO

Kobiety podbiją wirtualne areny? Intel stawia na rozwój kobiecego e-sportu

E-sport jest jak piłka nożna. Największe emocje (oraz pieniądze) przyciągają rozgrywki męskich zespołów. Intel chce to jednak zmienić i mocno stawia na rozwój kobiecego e-sportu.

Największym problemem kobiecego e-sportu jest zbyt mała liczba graczy – tłumaczy w rozmowie z dziennikiem.pl Hege Botnen z drużyny LGB (Let the Game Begin), która od kilkunastu lat gra zawodowo w CounterStrike. – Przy dużo mniejszej liczbie grających kobiet jest znacznie trudniej znaleźć pięć talentów, które stworzą dobrą drużynę – dodaje. Kolejnym problemem, który wspomina Hege, z którym muszą zmierzyć się kobiety-gracze, jest internetowy hejt. Jak tłumaczy, najbardziej dotyczy to początkujących zawodników. Duża część dziewczyn, które chciałyby zacząć grać, daje sobie spokój po zalewie sieciowego chamstwa, a jedynie drobna część zaciska zęby i stara się pokazać hejterom, co potrafi.

Dopiero później, gdy zaczynają się pojedynki z bardziej doświadczonymi graczami, problem hejtu znika. – Na wysokim poziomie rozgrywek nie spotkałam się z nienawiścią ze strony innych graczy – tłumaczy zawodniczka.

Dlatego też z problemem dyskryminacji i hejtem zamierza walczyć Intel. Lee Machen, który w koncernie odpowiada nie tylko za relacje z twórcami gier, ale także za politykę antydyskryminacyjną firmy wyjaśnia portalowi dziennik.pl, że firma zamierza pomóc kobietom odegrać ważną rolę w e-sporcie. Nie chodzi tylko o sponsorowanie zespołów, ale także o organizowanie specjalnych turniejów pań. Do tego, jak mówi Machen chce, by w przyszłości w Intel Extreme Masters i innych e-sportowych wydarzeniach mogły uczestniczyć zespoły mieszane oraz by w przyszłości połączyć turnieje męski i kobiecy tak, by o tytuł “mistrza świata” kobiety i mężczyźni walczyli jak równy z równym.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

The Latest

News of Poland
x
To Top
Cheap jordans for sale, Cheap jordans shoes, cheap jordans for sale, jordans retro 13, cheap jerseys from china, foamposites For Sale, cheap nfl jerseys, Cheap xxxi jordans, cheap jordan 12, Canada Goose sale, cheap foamposites, Retro jordans for sale